Metamorfní technika  pracuje s fyzickým tělem, ale na mnoha energetických úrovních. Jemnými dotyky se stimulují části těla na reflexních zónách páteře. Není postavena na léčení specifických symptomů, ale vytváří cestu k osvobození se od starých bloků , fyzických i psychických. Je to cesta rozvoje a růstu, pomáhá vzít svůj život do vlastních rukou. Uvolňuje zablokovanou energii jemným způsobem a navrací zpět čistotu do páteře. Člověku se tedy vrací jeho životní síla, která se zde zablokovala v prenatálním období.

Metamorfika funguje na principu uvolnění bloků od početí do narození což je nejzákladnější období našeho života ve kterém se utváří naše kořeny. Bloky, které se tvoří a zapisují na reflexní zóně páteře už ovlivňují naše životy od úplného počátku. Navrací sílu a obnovuje vitalitu v těle.

Technika je vhodná pro lidi, kteří mají problém s chronickou únavou a vyčerpáním, nemají sílu v těle a jsou jakkoliv oslabeni, fyzicky či psychicky. Pro ty, kteří měli komplikovaný porod nebo stresující a náročné prenatální období. Mnoho lidí podceňuje základy svého počátečního vývoje.

Provádí se jemnými dotyky na reflexní zóně páteře, kde se pomaličku uvolňují bloky a to až do buněčného základu. Ve všech energetických vrstvách a na všech úrovních. U každého člověka je třeba, aby měl srovnané především a v první řadě své základy - prenatální období a porod.

Základní sezení se doporučuje absolvovat 8x až 10x. Někdy je ale třeba více terapií než se obsáhne celé prenatální období. Bývá to u větších traumat a nebo zátěží. To se většinou ukáže až kolem desátého sezení, zda je třeba pokračovat dále.

V průměru se může stimulovat reflexní část páteře po týdnu nebo 14-ti dnech. Můžeme ale také terapii rozložit po třech nebo čtyřech týdnech. Děti mohou i častěji než dospělý. Terapie u dětí trvá někdy i kratší dobu než 60 minut.

Pokud se řeší těžší problémy pak je třeba pokračovat i vícekrát než se vše dokončí. Také se již stalo, že stačilo pouze sedm sezení, což sice nebývá časté, ale možné to je.